وام مسکن ۹۶۰ میلیون تومان شد

فرزین اعلام کرد: تصمیم دیگری که اعضای شورای پول و اعتبار گرفتند در حوزه پوشش هزینه تعمیر و نوسازی واحدهای مسکونی بود که به صورت تسهیلات جعاله در اختیار افراد قرار داده می‌شد و از ۸۰ میلیون تومان به ۱۶۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

وی افزود: این تسهیلات در شهر تهران به صورت انفرادی ۲۰۰ میلیون تومان و برای زوجین ۴۰۰ میلیون تومان بود که بر اساس مصوبه جدید شورای پول و اعتبار هر دو مبلغ دو برابر شد و به ترتیب به ۴۰۰ میلیون تومان و  ۸۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، محمدرضا فرزین در این باره اظهار کرد: در سیصد و شصت و یکمین جلسه شورای پول و اعتبار امروز مصوباتی داشتیم که چند مصوبه مستقیما به بخش‌هایی از جامعه برمی‌گردد. یکی از مهمترین مصوبات‌مان خبر خوشی است برای گیرندگان وام مسکن که امروز مصوب کردیم سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل گواهی حق تقدم یعنی از محل تسه گواهی حق تقدم دو برابر شود.

وام مسکن ۹۶۰ میلیون تومان شد

انتهای پیام  

منبع: https://www.isna.ir/news/1402033020045/%D9%88%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%DB%B9%DB%B6%DB%B0-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%AF

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: برای شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر چمعیت نیز از ۱۶۰ میلیون تومان و ۳۲۰ میلیون تومان برای هر نفر و زوجین به دو برابر این مبالغ به ۳۲۰ و ۶۴۰ میلیون تومان رسید. در مناطق شهری نیز این تسهیلات ۱۲۰ میلیون تومان و ۲۴۰ میلیون تومان بود که به ۲۴۰ میلیون تومان و ۴۸۰ میلیون تومان رسید.

به گفته وی، تصمیم دیگر درباره اصلاح دستورالعمل وجوه اداره شده بود. وجوه اداره شده یک قرارداد بسیار مناسبی است که افراد می‌توانند منابع خود را بانک‌ها بگذارند و به افرادی که مدنظرشان است تسهیلات بدهند. این موضوع در اعطای تسهیلات خرد تاثیرگذار است. این دستورالعمل اصلاح شد و شرایط بسیار مناسبی به وجود آمد که افراد بتوانند منابع خودشان را در بانک‌های مختلف بگذارند و بانک‌ها بتوانند این منابع را در اختیار همه افراد قرار دهند. همچنین درباره تسه قبلا تنها درباره بانک مسکن و بانک‌های تجاری بود که تصمیم گرفتیم که همه بانک‌ها بتوانند از تسه استفاده کنند تا با توجه به افزایش قیمت مسکن با توجه به دو برابر شدن آن بتوانند بخشی از قیمت مسکن را جبران کنند.

  توسعه‌ی دریایی، گنج پنهان ایران/ صنایع دریایی باید نگاه بهتری به دانش‌بنیان‌ها داشته باشد

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: بر اساس مصوبه امروز شورای پول و اعتبار، سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن از محل گواهی حق تقدم نسبت به گذشته تا دو برابر افزایش یافت.