وزیر راه و شهرسازی : ۵۰ هزار واحد مسکن ملی در بافت‌های فرسوده ساخته می‌شود 

وی بیان کرد: این روش بعنوان روش خوبی محسوب می شود که باید برای توسعه این روش در تهران و دیگر نقاط کشور اقدامات لازم انجام شود.

بازدید از طرح قطار سریع و سیر تهران _اصفهان از دیگر برنامه های این سفر است.  
بازدید از روند اجرایی طرح ۳ هزارو  ۵۰۰ واحدی نهضت ملی و پروژه مترو بهارستان اصفهان و بازدید از روند اجرایی پروژه راه  مبارکه، بروجن (طرح نمونه) از دیگر برنامه‌های امروز وزیر  راه و شهرسازی  است.  
افتتاح بهسازی و لکه گیری آسفالت ۲۸۰ کیلومتر (محورهای شریانی اصلی) نیز جزو برنامه وزیر راه و شهرسازی در نظر گرفته شده است.  
 منبعبه گزارش خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان، قاسم رستمی روز پنجشنبه  هنگام  بازدید از طرح  محله همت آباد اصفهان در جمع خبرنگاران  اظهار داشت: این محله بعنوان یکی از طرح های موفق در راستای بازآفرینی شهر و نوسازی و بازسازی بافت فرسوده است که توسعه این طرح در سطح کشور انجام خواهد شد.  
وی ادامه داد: حجم زیادی از زیرساخت های کشور در شهرهای مختلف در بافت فرسوده قرار گرفته که تعیین تکلیف این بافت‌ها از وظایف وزارت راه و شهرسازی است.  
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح همت آباد به عنوان یک الگو کار موفق است، اظهار داشت: زمین این منطقه ۷۵ هکتار است  که  بیش از ۲ هزار واحد در آن ساخته می‌شود که از نظر ایمنی و زیر ساخت با کیفیت است.  

وزیر راه و شهرسازی  همچنین در ادامه سفر به استان اصفهان از طرح نهصت مسکن  ملی شاهین شهر که در ۱۲ بلوک و  ۹۲۰ واحد بنا شده است، بازدید کرد .
 وزیر راه و شهرسازی که از روز گذشته به اصفهان سفر کرد که امروز از طرح های کلان شهر بازدید بعمل می آورد.
همچنین امروز همزمان با سفر رییس جمهور  عملیات اجرایی احداث  ۲ هزار و ۸۱۶ واحد از طرح نهضت ملی مسکن  دراستان اصفهان آغاز خواهد شد.

  تردد روان در محورهای شمالی کشور

طرح مسکن محله همت آباد طرح پایلوت کشوری است که با مشارکت ۲۳ مالک که آورده شان زمین  بوده است،امکان ساخت ۷۲ واحد فراهم شده و تاکنون ۲۴ واحد تکمیل و تحویل شده است.