پروژه‌های مسکن مهر که در پیشرفت ۹۰ درصدی رها شده، تعیین تکلیف می‌شود

به اذعان بسیاری از متقاضیان مسکن مهر پیمانکاران این پروژه‌ها علاوه بر دریافت سهم آورده متقاضی، سهم عرصه را نیز به طور کامل گرفته‌اند اما اقدام به نصب آسانسور و  محوطه سازی نمی‌کنند و در پاسخ به شکایت مالکان واحدها ادعا دارند که وزارت راه وشهرسازی بدهی خود را به آنها پرداخت نکرده است و پروژه به صورت گرو کشی نگه داشته شده تا سهم بدهی پیمانکار پرداخت شود.

وی توضیح داد: اخیرا جلسه‌ای با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد که درباره مدل مالی تسویه بدهی پیمانکاران شرکت عمران شهرهای جدید تصمیم گیری شود و مردم بتوانند بعد سالها واحدهای خود را تحویل بگیرند.

به گزارش خبرنگار اقتصای مجله خبری راه و ساختمان، متقاضیان مسکن مهر در شهرهای جدید پرند و پردیس از اینکه واحد آنها در پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی از سوی سازنده رها شده است گلایه دارند.

«محمود محمودزاده» معاون مسکن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی امروز ( دوشنبه) در گفت‌و گو با مجله خبری راه و ساختمان در خصوص چرایی توقف پروژه‌های مسکن مهر در مرحله پیشرفت ۹۰ درصدی، گفت: وزارت راه و شهرسازی در یکسری از پروژه‌های مسکن مهر مسئله جدی دارد که مصداق آن در دو شهر جدید پردیس و پرند است. 

محمودزاده گفت: در نهایت تصمیم گرفته شد با گرفتن کمک از صندوق ملی مسکن و منابع شهرهای جدید، منابع تکمیل ۱۰ درصد باقی مانده پروژه‌ها تامین شود( تسویه بدهی پیمانکاران) و پیمانکاران متعهد شدند تا پایان سال ۲۰ هزار واحد مسکن مهر در پردیس را تحویل دهندو ۱۰ هزار واحد مسکن مهر در پردیس نیز تا تیر ماه سال اینده تحویل مردم داده می شود.

  دیپلماسی دولت سیزدهم افزایش ۴۰ درصدی حمل و نقل کالا را رقم زد

وی درباره اینکه شرایط تحویل مسکن مهرهای ۹۰ درصدی در پرند چه می‌شود، گفت: این مدل برای پرند و سایر شهرهای جدید هم قابل اجراست . هم اکنون برای پرند این جدول طراحی نشده است. اما در پروژه‌هایی که مردم آورده را تکمیل کرده‌اند اما پروژه‌ها در اختلاف نظر سازنده و شرکت عمران متوقف مانده است تعیین تکلیف می شود.منبع