۲۵کیلومتر از راه‌آهن اردبیل – میانه آماده ریل‌گذاری است

عملیات اجرایی راه‌آهن میانه – اردبیل به طول تقریبی ۱۷۵ کیلومتر در سال ۸۴ شروع شده و عملیات آن پس از سال‌ها توقف در دولت تدبیر و امید آغاز شد.

به گفته معاون امور عمرانی استاندار اردبیل، با بهره‌برداری از این بزرگراه بار ترافیکی در این مسیر به صورت مناسب کنترل و هدایت شده و جلوی تصادفات ناگوار در این مسیر پرتردد گرفته خواهد شد.

در طرح راه‌آهن اردبیل – میانه ۶۲ دستگاه تونل به طول ۲۳ هزار و ۸۱۰ متر، چهار کیلومتر پل دره‌ای بزرگ، سه کیلومتر پل آبرو و ۱۰ دستگاه گالری به طول چهار کیلومتر اجرا می‌شود.

میرجعفریان همچنین درباره میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها اظهار کرد: میزان پیشرفت فیزیکی پروژه‌های نیمه تمام استانی ۵۳ درصد و پروژه‌های نیمه تمام ملی به میزان ۷۸ درصد و در مجموع ۶۳ درصد می‌باشد.منبع

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل با بیان اینکه منابع مورد نیاز این پروژه ریلی از محل‌های مختلف تامین می‌شود، تاکید کرد: زمان افتتاح این پروژه غیرقابل پیش‌بینی است چرا که هنوز نقاط حساس و کلیدی پروژه اعم از تونل‌ها و لاینینگ‌ها به اتمام نرسیده و از عملیات تکمیل تونل هم حدود ۲ هزار متر باقی مانده است.

مرتفع‌ترین پل ریلی کشور به ارتفاع ۸۱ متر در مسیر آرپاچایی در این پروژه در حال احداث است و علاوه بر آن در طول مسیر ۲۷ کیلومتر تونل و هفت کیلومتر گالری نیز بازگشایی شده و در حال اجراست.

وی افزود: برای ۵۶۰ پروژه ۱۷هزار میلیارد ریال اعتبار و برای ۸۳۰ پروژه دیگر هم  ۵۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

  اندازه نهادهای انقلابی برخلاف اکاذیب در اقتصاد ملی کاهش یافته است

به گزارش خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان ، میرکمال الدین میرجعفریان روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران راه‌آهن اردبیل – میانه را جزو پروژه ‌ای اولویت‌دار استان عنوان کرد و افزود: عملیات اجرایی پروژه راه‌آهن اردبیل –میانه مطلوب است و برای تکمیل آن ۲۵ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

یک هزار و ۳۹۰ پروژه نیمه تمام در استان اردبیل وجود دارد

میرجعفریان ادامه داد: مدیرعامل راه‌آهن کشور هم مقرر شده برای تامین سه هزار تن ریل به این پروژه مساعدت کند ضمن اینکه از محل‌های دیگر هم بدنبال تامین منابع لازم و کافی برای این پروژه هستیم.

وی همچنین درباره تکمیل عملیات چهاربانده کرده محور اردبیل- سرچم گفت: تلاش بر این است علاوه بر تکمیل جاده شمال و جنوب استان، جاده اردبیل – سرچم به عنوان جاده ترددی اهالی استان به مرکز کشور به یک راه ایمن تبدیل شده و مسافران و گردشگران به راحتی بتوانند از این مسیر چهار خطه استفاده کنند.

وی اظهار کرد: مسئولان استانی پیگیر تامین بموقع منابع مالی برای پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه هستند تا این پروژه به‌عنوان خواسته به‌حق مردم استان اردبیل به بهره‌برداری برسد.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل در بخش دیگری از این نشست با بیان اینکه یک هزار و ۳۹۰ پروژه نیمه‌تمام در استان وجود دارد، اظهار کرد: اعتبار مورد نیاز ۵۶۰ پروژه از محل اعتبارات استانی و ۸۳۰ پروژه دیگر هم از محل اعتبارات ملی تامین می‌شود.

وی بیان کرد: از محل سفر ریاست‌جمهوری به استان اردبیل  ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به این پروژه اختصاص یافته است.

  رگبار باران و رعد و برق در جنوب غرب کشور