۵۹ هزار متقاضی مسکن ملی در کردستان تعیین تکلیف شدند

وی با اشاره به اینکه پالایش و بررسی مدارک متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن با جدیت در حال انجام است، افزود: برای تمام متقاضیانی که کار پالایش آنها انجام شده پیامک فرستاده خواهد شد و تلاش می‌کنیم این کار در اسرع وقت به پایان برسد.

مصطفی رضایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان اظهار داشت: تاکنون برای ۱۰۶ هزار نفر از متقاضیان مسکن ملی در استان پیامک ارسال شده که از این تعداد ۵۹ هزار نفر تعیین تکلیف شده‌اند و مابقی نیز مدارک خود را هنوز به ما تحویل نداده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان به اراضی آماده بارگذاری دراستان اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۱ هزار واحد آماده احداث در استان داریم که می‌توانیم مراحل ساخت آن را آغاز کنیم.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی کردستان یادآور شد: برنامه ابلاغی نهضت ملی مسکن در استان کردستان ۸۷ هزار و ۲۳۹ واحد است که در جریان مراحل مختلف ثبت نام حدود ۱۵۱ هزار نفر در شهرهای استان متقاضی بهره‌مندی از این طرح شده‌اند.

وی با بیان اینکه براساس تعهد انجام شده باید سالانه ۱۶ هزار واحد مسکن ملی در استان احداث شود، افزود: تاکنون حدود ۳۵ هزار متقاضی در استان تایید نهایی شده‌اند.

استان کردستان طبق سرشماری سال ۱۳۹۵، یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد که در ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۷ روستا زندگی می‌کنند.منبع

  خسارت ۱۱ هزار میلیارد تومانی به شبکه راه‌ها در طول ۳ سال گذشته