مسکن ملی در زمان تحویل فقط ۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشت

ویزر راه و شهرسازی گفت: همچنین بر اساس دستور رئیس جمهور و قانون جهش تولید مسکن باید خط اعتباری ۵۰ هزار میلیارد تومانی مسکن مهر از مسیر برگشت اقساط به صندوق ملی مسکن واریز شود. همچنین درآمد حاصل از همه مالیات‌های مرتبط با بخش مسکن باید در اختیار این صندوق قرار گیردکه امیدواریم به زودی این مورد تحقق یابد.منبعوی گفت: همچنین پس از شهریور هر ماه تعدادی از واحدهای نهضت ملی مسکن افتتاح خواهند شد که تعداد قطعی را نمی‌توانیم از الان اعلام کنیم.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این پرسش که آیا این ادعا صحت دارد که واحدهای آماده افتتاح، تکمیل شده طرح مسکن ملی است ، گفت: در دوسالی که در دولت قبل برای مسکن برنامه ریزی داشت بر اساس گزارش دیوان محاسبات کشور مسکن ملی تنها ۸.۸ درصد پیشرفت داشته است.ما همان را ادامه دادیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی مجله خبری راه و ساختمان «رستم قاسمی» درباره افتتاح‌های نهضت ملی مسکن گفت: شهریور امسال ۱۰۰ هزار واحد مسکونی آماده افتتاح داریم که در مرحله ۹۸ تا ۹۹ درصدی هستند و منتظر نصب انشعابات آب و برق هستیم.

قاسمی درباره تسهیلات ۷۰۰ میلیونی ساخت نهضت ملی مسکن گفت: هنوز شورای پول و اعتبار با این رقم موافقت نکرده است.

وی در خصوص صندوق ملی مسکن اظهار داشت: اکنون در صندوق ملی مسکن اعتبار نداریم اما در قانون بودجه ۱۴۰۱ تقسیط ۳۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که حتما باید به صندوق واریز شود.

  چهار نقطه حادثه دیده محور کرج – چالوس بهسازی شد