۵۵ درصد راه‌های روستایی کشور آسفالت شده است


به گزارش خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان، داریوش امانی روز پنجشنبه در دیدار با استاندار خراسان رضوی افزود: ۲۰۸ هزار کیلومتر راه روستایی در کشور وجود دارد که ۱۱۳ هزار کیلومتر آن آسفالت شده است.

رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور اضافه کرد: برنامه‌ریزی برای ساخت هفت هزار کیلومتر راه روستایی انجام شده و تلاش می‌کنیم تا خراسان رضوی با توجه به گستردگی و ضرورت‌های راه روستایی در این زمینه بطور کامل بهره‌مند شود.

امانی که به منظور شرکت در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای به مشهد سفر کرده بود، ضمن تشکر از همکاری استاندار خراسان رضوی، از وی به دلیل توجه به وظایف سازمان راهداری قدردانی کرد.

                                                                       معاون وزیر راه و شهرسازی: ۵۵ درصد راههای روستایی کشور آسفالت شده است

استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: سیاست های دولت سیزدهم مبنی بر افزایش تعاملات با کشورهای همسایه و منطقه موجب افزایش ترانزیت در منطقه و خراسان رضوی شده است.

یعقوبعلی نظری افزود: خراسان رضوی با داشتن ۸۳۴ کیلومتر مرز مشترک با ترکمنستان و افغانستان، پنج گمرک و دو بازارچه مرزی، استطاعت زیادی برای افزایش ترانزیت منطقه‌ای و رشد درآمد از این طریق دارد.

وی با قدردانی از اقدامات زیربنایی وزارت راه و شهرسازی در مورد تهیه نقشه راه حمل و نقل کشور و نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای خاطر نشان کرد: ترمیم راه‌های اصلی، شریانی، فرعی و روستایی خراسان رضوی نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه است.

استاندار خراسان رضوی به وضعیت کامیون ها، اتوبوس ها و لزوم نوسازی ناوگان مسافری و باری استان اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات راه های استان نقاط حادثه خیز متعدد است که جان مسافران و زائران را به خطر می‌اندازد و ضروری است که راهداری و حمل و نقل جاده ای استان به این موضوع توجه ویژه داشته باشد.

همچنین امروز در نشستی با رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از زحمات ۳۵ ساله ابراهیم نصری مدیر کل سابق راهداری خراسان رضوی تقدیر شد و  جعفر شهامت به عنوان مدیر کل جدید راهداری استان معرفی گردید.

  منبع